Jak przechowywać susz?

Lato w pełni, słońce grzeje a termometry zamykają się prawie na czterdziestce, podczas gdy idealna temperatura dla naszych kwiatków to 21st C.

Nadmierne ciepło może wysuszyć kannabinoidy i terpeny , których rozwój zajęło miesiące. Należy unikać też promieniowania UV. Szkodliwe promienie rozkładają wiele materiałów organicznych i syntetycznych. Podobnie do sposobu, w jaki trawa brązowieje pod koniec długiego słonecznego lata lub w jaki lakier samochodu zaczyna blaknąć, gdy nie jest garażowany, promienie UV z czasem degradują konopie. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Londyńskim w latach 70 wykazało, że światło było największym pojedynczym czynnikiem degradacji kannabinoidów. To samo badanie wykazało, że kannabinoidy zachowują stabilność przez okres do dwóch lat, gdy są przechowywane w odpowiednich warunkach.

Tak więc jak przechowywać temat aby wszystko było na cacy?

Należy:

  • przechowywać susz z dala od bezpośredniego światła słonecznego w chłodnym, suchym miejscu,
  • w pojemnikach o neutralnym ładunku statycznym, takich jak szklane słoiki (unikać plastiku),
  • używać higrometrów lub produktów takich jak Boveda do monitorowania i kontrolowania poziomu wilgotności względnej,
  • opróżniać próżniowo słoiki i pojemniki, aby zminimalizować ekspozycja na tlen.

 

Czego nie wolno robić?

  • nie przechowywać w lodówce. Wahania wilgotności i temperatury mogą w rzeczywistości zwiększyć ryzyko pleśni i pleśni,
  • nie trzymać w zamrażarce. Mroźne temperatury powodują, że delikatne trichomy stają się kruche i odłamują się jak małe sople podczas dotykania,
  • nie  przechowywać w plastikowych torebkach lub pojemnikach. Plastik często ma ładunek statyczny, który może przyciągać cenne trichomy. Jeśli musisz użyć plastikowej torby, używaj jej tylko do krótkotrwałego przechowywania niewielkich ilości suszu,
  • nie przechowywać nad lub w pobliżu urządzeń elektronicznych lub urządzeń, które wydzielają ciepło. Upał rośnie – zamiast tego przechowuj suszyk w niskiej szafce, półce lub w piwnicy domu, podobnie jak w piwnicy na wino.

To są najcenniejsze uwagi, których bezwzględnie należy przestrzegać, jeśli chcemy cieszyć się suszem najlepszej jakości!

Udostępnij artykuł

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Zostaw komentarz

Na blogu

Produkty CBD

KONTAKT

Nasze sklepy

Głogowska 69, 60-739 Poznań
ul. Słowiańska 42j 61-664 Poznań​
Narutowicza 18, 64-100 Leszno

© Copyright 2021 weedosfera

×

Koszyk